3Д моделювання + 3Д друк + Тесла 21700 = аккумулятор, павербанк, зарядна станція.

В наш нелегкий час, де постійно є загроза відключень живлення 220В, де є місця, в яких електрики взагалі мало, як ніколи стає питання про резервне живлення.

Наразі зараз нема проблеми придбати павербанк чи аккумулятор, але ціни на них кусаються, а хочеться щоб і бюджетно, і потужньо…

Після вивчення ринку більш менш доступних єлементів Li-Ion 18650/21700 ми нартапили на єлементи 21700 від авто Тесла, які можна придбати за ціною 50шгрн+- при тому що елементи все ще зберігають 4500-4800 мАг ємності. По щасливому випадку ми надибали такі єлементи в наших знайомих, і отримали елементи 21700 від батареї автомобіля Тесла, як розібрані на окремі елементи, так і в вигляді частини батареї.

Як розібрати батарею – це питання трохи іншого запису, ми з цим теж розібралися, а от що робити з елементами, ми, трохи поміркувавши, прийшли до такого рішення… фото єлементів і куска аккума

Всі елементи ми перевірили на емність і внутрішній опір, ізолювали плюсові контакти, потім відсортувати таким чинов, щоб в одній збірці були єлементи з максимально близькими параметрами.

Проблема в тому, що ці єлементи мають алюмінієву клему плюса, до якої практично неможливо ні приваритися точковою сваркою, ні припаятся. Існують і пропонуються такі елементи вже з навареними електродами, але такі елементи становлять вже ціну 75-100 грн., яка майже досягає ціни нового елементу. тоді як поштучно 21700 з Тесли можно придбати по 50 грн. А якщо розібрати саму велику батарею, то за везіння може вийти ще в 2 рази дешевше.

Тоді було прийнято рішення розробити систему беззварювального збирання, де мінусовий і плюсовий контакт притискається механічно за допомою змоделюваної касети, яка стягується гвинтами, і тим самим притискає звичайну стрічку до контактів.

Якщо у вас є апарат точкового зварювання, то зручніше “мінуси” розварити, це полегшить в подальшому процедуру збирання елементів до купи. Таким чином ми отримуємо збірку 3P3S з напругою 12 Вольт і оріентовною ємністю до 15 Аг. Додаємо до збірки відповідний BMS на 15 Ампер і отримуємо повноцінний Li-Ion аккумулятор 12 Вольт 15 Аг по вартості дешевенького павербанку.

Але аккумулятор це тільки пів справи, треба перетворити його на павербанк. Для цього додаемо плати швидкої зарядки USB QC3.0/2.0, плату PD65 , яка при живленні 12 В може видати відповідно 36 Ватт потужності, індикатор заряду, потужний ліхтарик і гніздо вхід/вихід 12 В.

Розробляемо 3д модель, друкуємо, бачимо що не так, корегуємо і друкуємо знову. В результаті додаемо до вартості аккумулятора приблизно 250-300 грн на плати гнізда і тд. і отримуємо повноцінний павербанк, він же акумулятор 12В оріентовно 150 ватт-годин, він же ліхтарик за ціною простого свинцевого акумулятора відповідної емності.

Виріб пройшов тестування як у вигляді павербанку, яким заряджали телефони , планшети і т.д., так і в вигляді акумулятора, який живить споживачів 12 Вольт, включно з інверторами 12-220В які живили паяльники лампи і тд.

Додаемо до цього виробу зроблену нами ж USB лампу на 40/60 світлодіодів – і нам вже не так страшні відключення світла, по меньшій мірі в кімнаті у вас є світло, є чим зарядити телефони і подати живлення на домашній роутер.

Всі надруковані деталі або зібрані батареї можно придбати в нашому офісі, будь ласка пишіть на наш вайбер/телеграм 0635982223, телефонуйте 0682102223 надсилайте листи на наш мейл 3dprinting@ukr.net

PS: а що далі, хочеться зібрати щось потужніше, цілу зарядну станцію, з вбудованим інвертором і повноцінним портом PD65 для живлення сучасних ноутбуків і т.д. що живляться через порти USB Type C. То ж чекаэмо продовження, такі зарядні станціі вже нами розроблені і проходять тестування …

Опубліковано у Новости. Додати до закладок постійне посилання.